29 Mart 2014 Cumartesi

GÖZde olalım :)

zaman: Cumartesi, Mart 29, 2014

Topaklanan Rimel
Rimel alırken mutlaka markasına bakmak lazım! Artık tıp teknolojili rimeller var. Bunlar klasik formüllerin aksine kirpiklerin etrafında suya dayanıklı küçük tüpler yaratıyor. Böylece rimel rengi hem yoğun olarak korur, hem de gün içinde aşınan rimel dokusu muhafaza edilmiş olur.

BÜYÜK GÖZLER

Eğer doğal, uzun ve harika kirpikleriniz yoksa onları kıvırmadan önce, gözlerinizi ortaya çıkaracak bir rimel uygulayın. Uygun rimeli uyguladıktan sonra, rimeliniz kurudukça, kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz (eğer gün içinde rimelinizi temizlemeden kirpiklerinizi kıvırmak istiyorsanız, bu iyi bir taktik). Daha uzun süreli bir kullanım için, kirpik kıvırma aletinize, saç kurutma makinesiyle 3 saniye kadar basınç uygulayabilirsiniz. Tabi üst kirpiğinizi sıkıştırmadan önce metalin çok sıcak olmadığından emin olun.
...
Kişiye özel takma kirpikler dikkat çekici ve görkemlidir, doğru kullanıldıklarında da çok doğal görünürler. Artık, büyük alışveriş merkezlerinde ''takma kirpik reyonları'' ve bu alışveriş merkezindeki, kozmetik mağazalarında kirpik uzmanları bulmak mümkün. Yakınınızda olanlara bir bakın. Alışveriş merkezine gitmek istemiyor musunuz? Eczaneler de takma kirpikler bulabilirsiniz. Eğer aldığınız takma kirpikler çok uzunlarsa, bir makas yardımıyla biçimlendirebilirsiniz.
...
Akşam dışarı çıktığınızda, göz pınarınıza, ufak bir parça açık renkli far sürebilirsiniz. O minicik beyaz dokunuşun, gözlerinizi nasıl aydınlattığına inanamayacaksınız. Bu makyaj sanatçılarının eski bir sırrıdır; kırmızı halıdaki ünlülere dikkatle bakarsanız siz de göreceksiniz!
...
Ceylan gözlü, baştan çıkarıcı bakışlar için, alt göz kapağınızı kremimsi beyaz bir göz kalemiyle çizmeyi de deneyebilirsiniz.
...
Yüzünüzdeki lekeleri kapatmak için aldığınız kapatıcıları, aynı zamanda göz çevreniz için de kullanabilirsiniz. Hatta gözaltınıza ve kaşınızın üst köşesine de bu kapatıcıdan uygulayabilirsiniz. Kapatıcınız ile yapacağınız ufak bir hileyle, gözlerinizi büyütmeniz mümkün. Kapatıcınızı, kaşınızın bitim noktasının hemen altına, boylu boyunca yayın. Çenenizi boğazınıza yapıştırın, aynaya bakın ve gözlerinizin çevresine düşen gölgenin uzandığı yere, yaydığınız kapatıcınız ile bir çizgi çekin, daha sonra sürdüğünüz kapatıcıyı, parmağınızla hafif dokunuşlar yaparak, iyice yayın.
...
Bakımlı kaşların çehrenizi ne kadar değiştirdiğini görünce inanamayacaksınız. Bunun birçok kadında gerçek olduğuna şahit olabilirsiniz. Hiç ağda ya da cımbız kullanmadan da kaşlarının hoş göründüğünü düşünen kadınlar var. Bu kadınlar, gereğinden fazla cımbız kullanmaktan korkuyorlar ya da hangi şekli vermeleri gerektiğini bilmiyorlar. Kaşlarına bakım uygulanması gerektiğini anlayana kadar, çok daha güzel görünebileceklerini fark edemiyorlar. Ağda, cımbız ya da iplikle kaşlarınızı almak için profesyonel birine danışın ve onların yarattığı yol haritasını takip ederek kendi rötuşlarınızı yapmaya devam edin. Güzel bir kaş kalemi edinerek de, kaşlarınızın boş kalan kısımlarını doldurun. Böylece harika kaşlara sahip olarak, gözlerinizin çok daha büyük ve güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz.
 

 

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Sevcan ÇETİN Copyright © 2012 Design by Antonia Sundrani Vinte e poucos